?Jedz smacznie i zdrowo? i wygrywaj nagrody

Dołącz do programu „Jedz smacznie i zdrowo”, bo warto! Dlaczego? To proste – otrzymujesz ciekawe informacje żywieniowe, poznajesz swoje przyzwyczajenia związane z odżywianiem, a przy tym świetnie się bawisz i wygrywasz wspaniałe nagrody. Zastanawiasz się jeszcze? Twoi znajomi już są na naszym profilu i zaglądają na naszą stronę! Dołącz do nas i od dziś „Jedz smacznie i zdrowo”!

Program edukacyjny „Jedz smacznie i zdrowo” startuje już 9 stycznia 2012 r. w gimnazjach. Każda klasa, która weźmie udział w programie, może też zdobyć fantastyczne nagrody między innymi: wycieczki do Warszawy z warsztatami tańca z gwiazdami You Can Dance.

Jednocześnie rusza strona www.jedzsmacznieizdrowo.pl. Prócz wielu ciekawostek i informacji na temat zdrowego odżywiania czy porad dietetycznych, znajdą się tam konkursy i quizy, w których do wygrania będą m.in.: iPody, aparaty fotograficzne czy gadżety Polskiej Reprezentacji Piłkarskiej. A to tylko część nagród, które będą do zgarnięcia w programie „Jedz smacznie i zdrowo”.

Z programem „Jedz smacznie i zdrowo” dowiesz się, że:

Pomidor i ogórek to kiepska para

Jeśli masz ochotę na kanapkę z pomidorem i ogórkiem, to lepiej nie jedz ich na jednej kanapce. Dlaczego? Pomidor to cenne źródło witaminy C odpowiedzialnej za naszą odporność. Natomiast ogórek jest taki sprytny, że w swoim składzie zawiera enzym askorbinowy, który niszczy całą witaminę C w pomidorze. Jeżeli masz ochotę zjeść ogórka i pomidora w jednym posiłku, to najpierw zjedz kanapkę z jednym składnikiem, a potem z drugim.

Twój żołądek jest wielkości pięści

Wiesz, ile trzeba zjeść, żeby się najeść? Łatwo to sprawdzić. Żołądek każdego z nas jest bardzo mały – ma wielkość pięści. Ale jest bardzo elastyczny, dlatego do uczucia sytości wystarczy porcja wielkości dwóch pięści. Mężczyźni mają większe ręce, dlatego mogą więcej zjeść – to niesprawiedliwe, prawda?

Lepiej nie jeść przed telewizorem

Jeśli lubisz jadać posiłki przy komputerze albo przed telewizorem to mamy dla Ciebie złą wiadomość. Czy wiesz, że mózg każdego z nas umie skupiać się jednocześnie tylko na jednej rzeczy? Dlatego kiedy oglądasz telewizję, jednocześnie jedząc pyszny obiad, mózg przestaje kontrolować to, ile zjadasz. To, że zjesz dwa razy więcej niż trzeba, jest niemal pewne!

Więcej informacji:

Joanna Brewińska
Zespół programu edukacyjnego „Jedz Smacznie i Zdrowo”
Tel.: 22 544 05 00
E-mail: [email protected]

Iwona Zaczek
Nestle Polska, Dział Komunikacji i Usług Marketingowych
Tel.: 22 607 26 24, 0600 204 933
E-mail: [email protected]

Maria Gosiewska
Federacja Polskich Banków Żywności
tel./fax. (22) 654 64 00, wew.108, 692 018 022
E-mail: [email protected]

Authors
Tags , , ,

Related posts

Top