W trosce o Twój układ trawienny

INFORMACJA PRASOWA
Warszawa, marzec 2017 r.

W trosce o Twój układ trawienny

Układ pokarmowy to precyzyjny mechanizm, przypominający system naczyń połączonych. Każda jego część pełni ważną i unikalną rolę. Gdy jedna z tych części działa nieprawidłowo, skutki odczuwane są natychmiast, a proces trawienia zostaje zburzony. Często kłopoty
z trawieniem tłuszczów wynikają z problemów dróg żółciowych, czego skutkiem są dolegliwości i dyskomfort. Na szczęście jest na to rozwiązanie!
W problemach z układem trawiennym nie warto iść na kompromis!
Organizm człowieka często miewa problemy z tłustym, niezdrowym i szybko spożywanym jedzeniem, czego efektem może być zachwianie procesu wydzielania czy produkcji żółci lub zaburzenia w pracy zwieracza Oddiego, a co za tym idzie schorzenia dróg żółciowych. Towarzyszą im zaburzenia procesów trawienia, czynności motorycznej przewodu pokarmowego. W efekcie organizm ma problem z trawieniem tłuszczów, a treści pokarmowe zalegają w dwunastnicy. Pojawiają się objawy takie jak ucisk, uczucie pełności, ból w nadbrzuszu, czy odbijanie i nudności.

Rozwiązaniem jest Cholestil Max – lek OTC przeznaczony dla osób dorosłych, zawierający substancję czynną hymekromon, która jest pochodną kumaryny.

Hymekromon zawarty w produkcie jest substancją o skuteczności potwierdzonej badaniami klinicznymi . Badania te wykazały redukcję intensywności bólów brzucha u ponad 70% pacjentów. Cholestil Max trafia w drogi żółciowe, a więc w kluczowy element w procesie trawienia tłuszczów.

Cholestil Max to jedyny lek działający trójfazowo :
1. Działa rozkurczowo selektywnie tylko w drogach żółciowych
2. Zwiększa wydzielanie żółci, kluczowej do trawienia tłuszczów3
3. Przyśpiesza wydalanie żółci3
Dzięki temu unikalnemu działaniu Cholestil MAX ułatwia trawienie tłuszczów nie dopuszczając do pojawienia się objawów przejedzenia .
Cholestil Max to wyjątkowe rozwiązanie dla pacjentów z problemami trawiennymi .

Cholestil Max
Dawka substancji czynnej: 1 tabletka zawiera: hymekromon (Hymecromonum) 200 mg
Postać farmaceutyczna: tabletki
Sposób użycia: 200 do 400 mg, od 1 do 2 tabletek, pół godziny przed posiłkiem trzy razy na dobę przez tydzień.
Wskazania do stosowania: produkt wskazany jest w celu leczenia stanów skurczowych dróg żółciowych, dyskinez, zaburzeń dyspeptycznych, stanów po operacji pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, a także w braku łaknienia, nudnościach i zaparciach związanych ze zmniejszonym wydzielaniem żółci.
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; niedrożność dróg żółciowych; ciężka niewydolność wątroby i/lub nerek; u pacjentów z wrzodziejącym zapaleniem okrężnicy
i z chorobą Crohna
Opakowanie: 1 opakowanie zawiera 30 tabletek
Podmiot odpowiedzialny: Adamed Consumer Healthcare S.A., Pieńków 149, 05-152 Czosnów
Cena sugerowana: ok. 18 zł

Grupa Adamed to polska firma farmaceutyczno–biotechnologiczna, która powstała dzięki własnej myśli naukowej
i własnym patentom. Obecnie jest producentem ponad 250 produktów, oferowanych pacjentom w 60 krajach na świecie. Posiada swoje przedstawicielstwa w Rosji, Hiszpanii, Kazachstanie i na Ukrainie. Aktualnie zatrudnia 1600 osób. Od 2000 r. firma prowadzi własną działalność badawczo-rozwojową, przeznaczając na ten cel kwotę 900 mln zł. Tworzy konsorcja naukowo-badawcze z wiodącymi uczelniami oraz instytutami naukowymi. Własność intelektualna firmy chroniona jest wieloma patentami. Więcej informacji o Grupie Adamed można uzyskać na stronie internetowej: www.adamed.com.pl

Authors
Top