Nogi

Jak pielęgnować stopy kobiety w ciąży?

Jak pielęgnować stopy kobiety w ciąży?
Informacja prasowa Poznań, 17 sierpnia 2017r. Jak pielęgnować stopy kobiety w ciąży? Często przyszłe mamy skarżą się na puchnące stopy i nogi. Na ogół nie

Informacja prasowa
Poznań, 17 sierpnia 2017r.

Jak pielęgnować stopy kobiety w ciąży?

Często przyszłe mamy skarżą się na puchnące stopy i nogi. Na ogół nie świadczy to o niewłaściwym przebiegu ciąży, lecz jest całkiem naturalnym, choć uciążliwym objawem tego wyjątkowego stanu. Dodatkowo, funkcjonowanie w tym czasie utrudnia rosnący z dnia na dzień brzuch, który uniemożliwia schylanie się i samodzielne pielęgnowanie stóp. Chcąc poradzić sobie z puchnącymi nogami w ciąży, warto zastosować się do kilku porad ekspertów marki Gehwol.
Kiedy dziecko w łonie matki jest już nieco większe, może dochodzić do uciskania żyły doprowadzającej krew z dolnych partii ciała do serca. Jest to jedna z przyczyn puchnięcia nóg w trakcie ciąży. Warto oczywiście dolegliwość tę skonsultować z lekarzem, jeśli jednak jest to naturalna reakcja organizmu, przydatne okażą się poniższe wskazówki.

Chłodna kąpiel ukoi zmęczone stopy
Problem opuchniętych nóg może nasilać się w szczególności latem. Warto wtedy przygotować sobie kąpiel w chłodnej wodzie. Chcąc jeszcze bardziej orzeźwić nogi i cały organizm, dobrze jest dobrać odpowiednią sól. Najlepiej znaleźć kosmetyk, który w składzie będzie miał mentol oraz mocznik i np. ekstrakty z alg. Dzięki temu uciążliwe pieczenie zostanie zlikwidowane, a kąpiel pozostawi długotrwałe uczucie świeżości. Dodatkowo skutecznie zniweluje nieprzyjemny zapach i dokładnie oczyści skórę. Natomiast mocznik i ekstrakty z alg zmiękczą zrogowacenia i nawilżą stopy.

Odpowiednie balsamy przyniosą ulgę
Niezwykle ważna jest również właściwa pielęgnacja. Codzienne stosowanie balsamów przeznaczonych dla puchnących nóg przyniesie ulgę. Wybierając odpowiedni kosmetyk najlepiej znaleźć taki, który w swoim składzie będzie posiadać naturalną miętę pieprzową i mentol. Tak skomponowany balsam zawiera wyważoną kompozycję środków chłodzących i ochronnych. Pielęgnuje zmęczone i piekące stopy. Dodatkowo ochroni przed infekcjami grzybicznymi i zapobiegnie przykremu zapachowi. W trakcie dnia natomiast można pomóc sobie odpowiednim lotionem do stóp. Chłodzi, orzeźwia, pielęgnuje i dezodoryzuje zmęczone stopy. Dodatkowo zmiękcza i uelastycznia zrogowaciały naskórek oraz zapobiega grzybicy i świądowi. Dzięki długotrwałemu efektowi odświeżającemu przyniesie ulgę opuchniętym stopom na długi czas. Warto zwrócić uwagę, aby kosmetyk był wskazany do codziennego, nawet kilkakrotnego stosowania.

A to już wiesz?  Nie popełniaj tych 4 błędów w domowej pielęgnacji stóp

Odpoczynek usprawni przepływ limfy
W każdej wolnej chwili siedź z… nogami do góry! Ułożenie stóp powyżej linii tułowia ułatwi odpłynięcie krwi i limfy w kierunku serca, co przyniesie ulgę ociężałym nogom i poprawi nasze samopoczucie. Dodatkowo, od razu po powrocie do domu zdejmij buty i chodź boso, daj stopom odpocząć od krępującego je obuwia.
Chcąc właściwie zadbać o stopy kobiety w ciąży, warto korzystać z profesjonalnych produktów Gehwol. Ulgę opuchniętym i piekącym stopom przyniosą:

1. Sól chłodząco-odświeżająca Gehwol, cena od ok. 30 zł/ 330 g
2. Balsam odświeżająco-chłodzący do stóp i nóg Gehwol, cena ok. 25 zł/ 75 ml
3. Lotion ziołowy do stóp Gehwol, cena ok. 30 zł/ 150 ml
Więcej informacji na temat marki Gehwol, znaleźć można na stronie www.gehwol.pl

Dodatkowe informacje:
Gehwol to profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji stóp i nóg, które produkowane są przez niemiecką firmę Eduard Gerlach GmbH. Produkty marki znane są na całym świecie. W Polsce jej wyłącznym dystrybutorem od 2003 roku jest firma Miralex Sp. z o.o.
Produkty Gehwol dostępne są wyłącznie w wybranych salonach kosmetycznych i aptekach. Wszystkie preparaty, których w ofercie jest ponad 50, podzielono na trzy linie: Gehwol, Gehwol Med i Gehwol Fusskraft. Obok produktów przeznaczonych do pielęgnacji stóp, marka proponuje także specjalistyczne ortezy z żelu polimerowego, a także kosmetyki do pielęgnacji rąk – Gerlasan i twarzy – Gerlavit.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy