Mix kulturowy, czyli kuchnia amerykańska

Kuchnia amerykańska charakteryzuje się dużą różnorodnością, a jej najsłynniejsze potrawy znane na całym świecie to pikantne skrzydełka, sałatka colesław oraz nuggetsy. Te ostatnie można łatwo przyrządzić dzięki Fix Nuggetsy z kurczaka z sosem Tysiąca Wysp Knorr i Fix Nuggetsy z kurczaka z sosem meksykańskim Knorr.

Kuchnia amerykańska to mieszanka wielu kultur – Indianie, imigranci z Europy, Azji oraz Ameryki Południowej – wszyscy oni mieli wpływ na jej kształt. Przykład stanowi hamburger i hot-dog, które mają korzenie niemieckie, a uważane są za amerykańskie potrawy. Inne znane dania to nuggetsy, sałatka colesław oraz pikantne skrzydełka.

Nuggetsy, czyli chrupiąca amerykańska przekąska

Doskonałym pomysłem na przekąskę w amerykańskim stylu są nuggetsy. Można zrobić je samodzielnie, we własnej kuchni – potrzebny jest tylko Fix Nuggetsy z kurczaka z sosem Tysiąca Wysp Knorr lub Fix Nuggetsy z kurczaka z sosem meksykańskim Knorr. Nieodłącznym elementem jest oczywiście sos do nuggetsów. Do wyboru są dwie wersje. Pikantny meksykański zawiera m. in. dojrzałe pomidory, aromatyczną kolendrę oraz pieprz cayenne, a sos Tysiąca Wysp składa się m.in. z imbiru, czosnku i odrobiny soku z cytryny. Nuggetsy zarówno z sosem meksykańskim, jak i Tysiąca Wysp będą świetną przekąską na  spotkanie w gronie przyjaciół i rodziny.

Kucharze marki Knorr polecają przepisy na sałatkę colesław i fingersy w tortilli.

Sałatka colesław - smaczna sałatka w amerykańskim stylu.
Przepis na danie znajdziesz na: http://www.przepisy.pl/przepis/salatka-coleslaw

Fingersy w tortilli - chrupiąca przekąska z aromatycznym sosem.
Przepis na danie znajdziesz na: http://www.przepisy.pl/przepis/fingersy-w-tortilli

Authors

Related posts

Top