Nestlé w Kargowej gasi światło w ramach ?Godziny dla Ziemi 2012?

31 marca 2012 Nestlé Polska S.A. Odział w Kargowej po raz kolejny zgasi światło w ramach międzynarodowej inicjatywy „Godzina dla Ziemi 2012” organizowanej przez WWF. Na 60 minut, od 20.30 do 21.30, w kargowskiej fabryce wyłączone zostanie wybrane oświetlenie zewnętrzne, tj. 25 lamp o mocy 100 W każda. Działania będą przeprowadzone przy zachowaniu wszelkich standardów bezpieczeństwa. Celem akcji jest propagowanie zrównoważonego podejścia do środowiska, akcentowanie roli każdego z nas w procesie jego ochrony oraz znaczenia oszczędzania zasobów naturalnych.

Tym symbolicznym gestem dołączamy do milionów ludzi na całym świecie, którzy apelują o konieczność ograniczenia zmian klimatycznych. Jako firma, która na co dzień mierzy i nieustannie redukuje poziom poboru wody, energii czy też wpływu floty samochodowej na środowisko wiemy jak ważne jest wypracowanie odpowiednich proekologicznych nawyków w codziennym życiu i pracy. Tym chętniej też angażujemy się we wszelkie inicjatywy, które są na to ukierunkowane. Każda nasza czynność ma znaczenie w kontekście ekologii – pamiętajmy o tym! W trosce o nas samych oraz kolejne pokolenia – powiedziała Katarzyna Granat, Specjalista ds. Środowiska w firmie Nestlé Polska S.A.

Wspólne gaszenie świateł podczas „Godziny dla Ziemi” WWF to globalna inicjatywa na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Jej celem jest symboliczne przeciwstawienie się przez osoby prywatne oraz instytucje degradacji naszej planety. W 2011 roku światła zgasiły setki milionów ludzi w ponad 5 200 miast, w 135 krajach na wszystkich kontynentach. W tym roku „Godzina dla Ziemi” będzie realizowana już po raz szósty. Honorowy patronat nad akcją w Polsce objęła Hanna Gronkiewcz-Waltz – Prezydent m.st. Warszawy.

Nestlé Polska S.A. Oddział w Kargowej od lat angażuje się w zrównoważony rozwój środowiska naturalnego w regionie. Co roku, w ramach Światowego Dnia Ochrony Środowiska, pracownicy zakładu organizują akcję sprzątania okolic i samego akwenu jeziora Liny. Celem inicjatywy jest współpraca ze społecznością lokalną na rzecz dbałości o najbliższą okolicę oraz inspirowanie mieszkańców do jeszcze większej troski o ekologię

Wyrazem zaangażowania pracowników firmy w budowanie odpowiedzialności ekologicznej była również m.in. akcja zbiórki makulatury, za którą wręczano sadzonki drzewek, konkursy dla dzieci i młodzieży edukujące w zakresie oszczędzania zasobów wodnych czy też –prowadzone we współpracy z organizacją odzysku Rekopol – konkursy dla dorosłych z zasad segregacji i gospodarowania odpadami.

Dotychczasowe doświadczenia i dobre praktyki Nestlé Polska S.A. w zakresie Środowiska naturalnego, jak również czterech innych obszarów istotnych dla działalności firmy: Ludzie, Produkty, Komunikacja i Zaangażowanie społeczne zostały opisane w wydanym w marcu 2012 roku pierwszym dla wszystkich spółek Nestlé w Polsce raporcie: „Tworzenie Wspólnej Wartości Nestlé w Polsce. Raport 2008-2011”. Pełna treść dokumentu dostępna jest na www.nestle.pl.

Authors

Related posts

Top