Wiadomości branżowe

Show Agustina Egurroli na Stadionie Narodowym

W sobotę, 30 sierpnia na Stadionie Narodowym w Warszawie rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn. Po raz pierwszy ich oficjalnemu otwarciu towarzyszyło wyjątkowe widowisko, do stworzenia, którego zaproszono cenionego choreografa ? Agustina Egurrolę. W ceremonii przygotowanej z pompą i artystycznym rozmachem udział wzięli tancerze zawodowej grupy VOLT oraz ponad 140 tancerzy z mistrzowskich formacji Egurrola Dance Studio. Ich występ wzbudził niesamowity entuzjazm wśród zgromadzonej publiczności.

Taneczny spektakl przygotowany przez Agustina Egurrolę składał się z dwóch części. W pierwszej z nich, tancerze z Egurrola Dance Studio towarzyszyli Donatanowi i Cleo, naszym tegorocznym reprezentantom na Eurowizji. Układ choreograficzny do ich występu był inspirowany polskim folklorem ? tancerze tworzyli za pomocą białych i czerwonych trójkątów mozaikę nawiązującą do motywów ludowych.

 Kluczowa prezentacja taneczna odbyła się w drugiej części. Choreograf, tancerze i organizatorzy poświecili na przygotowanie się do niego sporo czasu. Koncepcję artystyczną projektowano od wielu tygodni, same tylko treningi układu choreograficznego trwały kilkanaście dni.

 ? Skupiliśmy się na prawdziwym, nowoczesnym show. Była pirotechnika, balony, piłki, cheerleaderki z pomponami ? a na zakończenie efektowna >>kartoniada<<, przy której pomogli nam fantastyczni kibice! Dzięki nim, cały stadion zrobił się czerwono-złoty. ? wyjaśnia Egurrola i dodaje ? Podczas inauguracji mistrzostw pokazaliśmy wszystko, co widzowie kochają i czego oczekują od imprezy sportowej na międzynarodowym poziomie. Mam nadzieję, że to właśnie udało nam się im dać. Chcieliśmy, by ten siatkarski mundial był postrzegany jako święto energii, młodości i oczywiście sportu.

Efekty pracy choreografa i 140 tancerzy, którzy przygotowywali się pod jego okiem, podziwiało ponad 60 tysięcy kibiców zgromadzonych na Stadionie Narodowym i miliony widzów przed telewizorami. Rozpoczęcie mistrzostw świata było transmitowane do ponad 150 krajów.

? To było pierwsze takie otwarcie mistrzostw w historii. Do tej pory ceremonie inauguracyjne miały raczej charakter oficjalnych uroczystości. Nic emocjonującego. Tym razem było inaczej! Nasi tancerze pokazali, że umieją zrobić fantastyczne widowisko. Jestem dumny z nich wszystkich razem i z każdego z osobna. Naprawdę dostarczyli nam niezwykłych wrażeń. ? powiedział Agustin Egurrola. 

Niesamowite artystyczne ceremonie z udziałem setek tancerzy i gwiazd, mogły się do tej pory kojarzyć kibicom głównie z mistrzostwami piłki nożnej. Mamy jednak nadzieję, że teraz każdą sportową imprezę będą rozpoczynały spektakle na tak wysokim poziomie, jak podczas otwarcia Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn.

***

Egurrola Dance Studio ? największa szkoła tańca w Warszawie, założona w 1992 roku, przy Ośrodku Kultury Ochoty przez Agustina Egurrolę i Joannę Szokalską. W pierwszych latach działalności szkoła znana była jako Studio Tańca Volt. Dwa lata później Agustin Egurrola założył grupę VOLT, która szybko została najbardziej znaną grupą zawodowych tancerzy w Polsce. W 2003 roku szkoła przeniosła się do własnej siedziby, przy ul. Żwirki i Wigury 99a i zmieniła nazwę na Egurrola Dance Studio.

Obecnie Egurrola Dance Studio to sieć sześciu szkół tańca zlokalizowanych na terenie Warszawy i w podwarszawskim Konstancinie. To także imprezy taneczne, obozy, wyjazdy oraz warsztaty taneczne - DANCE MANIA, HIP HOP MANIA i EUROPEJSKIE SPOTKANIA TANECZNE, na które przyjeżdżają tancerze światowej sławy.

Egurrola Dance Studio to także wspaniałe zespoły: Luzik 1, Luzik 2, Luz 1, Luz 2, V2, V3, Jazz One i Jazz One Junior, które zdobywają uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą - mogą pochwalić się tytułami Mistrzów Polski, Europy i Świata. 


dostarczył infoWire.pl
Źródło inni Klienci. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy