Teraz już będziesz wiedzieć, jak zdrowo jeść

Wiesz, że nadmiar soli jest dla Ciebie szkodliwy, ale nie potrafisz uniknąć jej w swoich posiłkach? Teraz już nie będziesz mieć tego problemu! W trosce o nasze zdrowie portal mniejsoli.pl umieści na swoich stronach bazę przepisów z obniżoną zawartością soli.

Żyjemy w coraz szybszym tempie. Niestety ten pośpiech ma negatywny wpływ na sposoby żywieniowe i rodzaj spożywanych posiłków. W wyniku tego Polacy często sięgają po gotowe, wysoko przetworzone produkty – zupy instant, dania mrożone oraz przekąski, które zawierają duże ilości soli. Najczęstszym tłumaczeniem takiej diety jest brak czasu na przygotowanie porządnego posiłku. Ponadto wiele osób nie jest tego świadomych, ale sól występuje nie tylko w convenience food, ale także w zwykłych produkatach spożywanych na codzień, jak np. wędliny, czy ser. Dlatego portal mniejsoli.pl zamieści niedługo na swoich stronach przepisy na zdrowe, szybkie w przygotowaniu a co najważniejsze ubogie w sól posiłki.

Na stronie zainteresowani znajdą receptury na dania na każdą porę dnia, od lekkiego śniadania, przez pełny obiad, słodki deser i smaczną kolację. Wszystkie przepisy składają się ze zdrowych produktów i informują jak w prosty sposób przygotować niskosolne potrawy. Dieta z obniżoną zawartością soli nie musi być bez smaku, a wiele dodatków do dań może być dla niej doskonałą alternatywą,  o czym najlepiej świadczą choćby przepisy na  schab w sosie chrzanowym, piekielne papryki, czy penne z natką pietruszki i piersią kurczaka.

Ograniczenie nadmiernego spożycia soli jest bardzo korzystne dla zdrowia – zwraca uwagę dr n. med. Krystyna Knypl, specjalista leczenia nadciśnienia tętniczego. – Taka dieta harmonijnie obniża ciśnienie krwi, wzmacnia działanie stosowanych leków obniżających ciśnienie i nie powoduje działań niepożądanych. Dodatkowo jest to tania dieta.

Tymczasem tylko 14% Polaków przywiązuje wagę do zdrowego i zbalansowanego żywienia. Natomiast 24% konsumentów spożywa produkty, które im smakują, ale są niezdrowe. Odnosząc się do Raportu Mniej Soli sporządzonego przez 4P research mix i opublikowanego na stronie mniejsoli.pl współczesny Polak zjada przynajmniej dwa ciepłe posiłki w tygodniu, które są daniami gotowymi lub zupami instant. Natomiast gdy już sam przygotowuje sobie posiłki to i tak nadmierne je dosala albo przyprawia np. wegetami, bulionetkami, czy maggi. 70% respondentów dodaje soli do tego, co ma na talerzu.

W związku z tym nowe przepisy na stronie mniejsoli.pl świetnie spełnią swoją rolę i pomogą Polakom zdrowiej jeść. Pyszny smak, tanie koszty i efektownie przygotowane potrawy będą dodatkowa korzyścią.

Więcej informacji na http://mniejsoli.pl/

Authors

Related posts

Top